SOPOT – KIEDYŚ I OBECNIE

Sopot jest miastem, z którym jest związanych dużo moich wspomnień. Miałem zaledwie kilka lat, gdy pierwszy raz przyjechałem tutaj z rodzicami oraz bratem. Były wakacje, a nasz pobyt związany był z przyznanymi wczasami pracowniczymi. To właśnie tu pierwszy raz zobaczyłem morze Bałtyckie. Na małym chłopcu zrobiło ono duże wrażenie, podobnie jak piaszczysta szeroka plaża, na której wraz z bratem stawialiśmy zamki z piasku.
Z pobytu wciąż pamiętam kilka rzeczy, jak choćby drogę przez las. Prowadziła ona z miejsca noclegowego do restauracji, w której mieliśmy wykupione posiłki, a ulokowanej tuż obok Opery Leśnej. Samą Operę również zapamiętałem, pomimo że przespałem operę na której byliśmy.

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Od tamtego lata kilka razy wracałem do Sopotu i Trójmiasta, które tworzy razem z Gdańskiem i Gdynią, głównie przy okazji festiwalu Open’er. W tym czasie miasto zmieniło się, wypiękniało, ale wciąż czuję klimat, który pamiętam z dzieciństwa.
Będąc ponownie w Sopocie postanowiłem wyruszyć śladem wspomnień, ale również poszerzyć je o nowe doświadczenia i atrakcje, które pojawiły się w latach późniejszych.

Chłapowo Noclegi