Opera Leśna Sopot

Rozpoczynam od miejsca bliskiego każdemu fanowi muzyki, czyli Opery Leśnej. Historia tego wyjątkowego leśnego amfiteatru sięga roku 1909. Początkowo wystawiono tutaj opery, dopiero w latach 60 Opera Leśna stała się miejscem międzynarodowego festiwalu.

O historii tego miejsca można się dowiedzieć ze zdjęć umieszczonych tuż za główną bramą. Pełne są one gwiazd i uchwyconych momentów, które oddają atmosferę tego miejsca.

Noclegi w Ustce

Kilka lat temu Opera Leśna przeszła gruntowny remont. Obecnie to nowoczesny obiekt, w którym odbywają się koncerty krajowych i międzynarodowych gwiazd, wystawiane są spektakle, czy swoje „zdolności rozśmieszania ludzi” prezentują kabareciarze.
Wizyta w Operze w dniu gdy „nic się nie dzieje”, daje możliwość przyjrzenia się jej z bliska. Można wszędzie wejść, zobaczyć co jest za sceną i jak wyglądają garderoby. To również dobra okazja dla osób które lubią śpiewać, by móc zaprezentować swoje umiejętności na scenie, a później powiedzieć, że występ w Operze Leśnej ma się już za sobą ?

Noclegi w Łebie